بانک اطلاعات بیمارستان های کشور

  

بیمارستان غياثي

نوع تخصص: عمومی

بیمارستان خیریه
  • سازمان متبوع: خیریه
  • استان: تهران ، شهرستان: تهران
  • منطقه (تهران): منطقه18
  • تلفن: 66210101
  • فکس: 66709922
  • نشانی: چهارراه يافت آباد-بلوار معلم-خ شهيد رجايي -خ شهيد بنايي
  • وبسایت: سایت بیمارستان غياثي
تماس
  - بیمارستان خیریه

تاریخ ایجاد: 1393/08/24 آخرین ویرایش: 1393/09/09 بازدید: 3274

iconمعرفي بیمارستان غياثي

در حاشیه جنوبغربی تهران بزرگ در منطقه پر جمعیت شهرك ولیعصر نزدیك به محورهای خروجی جنوب و جنوب غربی، بیمارستان تخصصصی خیریه غیاثی قرار گرفته است. بزرگراه ها و جاده های اطراف بیمارستان به شهرك ها و نواحی پر جمعیت اطراف منتهی می شود. ساكنین این منطقه اكثرا" افراد كم درآمد، بدون درآمد و نیازمند به خدمات درمانی و پزشكی در دسترس هستند.
 
 با اطلاع از نیازمندیهای مردم این منطقه بود كه مرحوم حاج علینقی غیاثی پدر بنیانگذاران  بیمارستان تخصصی خیریه غیاثی در وصیت نامه خود مقرر كردند كه از محل ثلث كل اموال ایشان درجهت ایجاد موسسه خیریه در منطقه نقی آباد و وصفنارد یعنی همین محل فعلی بیمارستان به منظور كمك به نیازمندان و ایتام اختصاص داده شود. 
در سال 1337 بعد از فوت مرحوم حاج علینقی غیاثی و در راستای اجرای وصیت نامه، ابتدا پروشگاهی ساخته شد و سپس اوصیا در سال 1350 در زمینی  به مساحت 20000 متر كه از طرف مرحومه خانم غیاثی اهدا گردیده است اقدام به ساخت یك مركز درمانی به مساحت1200 متر مربع برای ارائه خدمات پزشكی به اهالی منطقه و ساكنین اطراف شهرك ولیعصر شد. براساس نیازهای بهداشتی و درمانی و جمعیت روز افزون این ناحیه و مناطق اطراف در همین محل فكر ایجاد یك بیمارستان در ذهن بنیانگذاران شكل گرفت. كه با لطف خداوند و پیگیری های مستمر بانیان این امر خیر با سرمایه های شخصی اقدام به ساخت ساختمان جدیدی برای ایجاد یك بیمارستان  تخصصی در ضلع جنوبی ساختمان درمانگاه اولیه نمود. 
 
 
 
طرح ایجاد بیمارستان تخصصی و خیریه غیاثی در سال 1371 و با اخذ مجوز از وزارت بهداشت و درمان با ظرفیت حدود 200 تختخواب نهایی شده است. این بیمارستان با نام "بیمارستان تخصصی خیریه غیاثی" به ثبت رسیده است.   
بیمارستان تخصصی خیریه غیاثی امروز با مساحت 19630 متر مربع و زیر بنای كل 17000 متر مربع در 5 طبقه با زیر زمین، دارای 75 تخت بستری،  13 تخت CCU  ، 14 تخت ICU  در حال راه اندازی و 42 تخت همودیالیز و 20 تخت اورژانس می باشد. در حال حاضر فقط قسمتهایی از ساختمان مجهز بیمارستان مورد استفاده قرار گرفته است ولی ساختمان 5 طبقه بیمارستان و گنجایش زمینهای اطراف آن آمادگی برای تبدیل شدن به یك بیمارستان مجهز و مدرن 300 تختخوابی و اجرای طرح های توسعه و تكمیلی را دارد. درمانگاه سال 1350 امروز به یك بیمارستان فوق تخصصی مدرن تبدیل شده است. 
 
 
بیمارستان تخصصی خیریه غیاثی یك مركز درمانی غیرانتفاعی می باشد و تحت نظارت عالیه سازمان اوقاف و امور خیریه قرار دارد. در سال 1349 به منظور تداوم نیات خیرخواهانه بانی مرحوم حاج علینقی غیاثی این بیمارستان به عنوان یك موسسه غیرانتفاعی به شماره 1127 به ثبت رسیده است. هیئت موسسین بیمارستان و بنیانگذاران علاوه بر ثلث دارایی واقف حدود 80 درصد از مخارج ساخت و راه اندازی و اداره بیمارستان را بعهده گرفته اند و با سرمایه های شخصی برنامه های تجهیز، تكمیل و توسعه بیمارستان را نیز در آینده پوشش خواهند داد. 
سیستم مالی بیمارستان با توجه به قرار گرفتن بیمارستان در یك منطقه پرجمعیت با مراجعین و بیمارانی كه اكثرا" كم بضاعت، آسیب پذیر و كم درآمد هستند، بر اساس رعایت تعرفه های دولتی در تمامی قسمتها و عقدقرارداد با بیمه های درمانی برای ارائه كلیه خدمات پزشكی به مراجعین برنامه ریزی نموده است.  
از لحاظ مالی بیمارستان بدون كمك نهادها و موسسه های دیگر و یارانه ها بصورت خودكفا و بصورت یك موسسه غیر انتفاعی در خدمت مردم است. 
بخش های پاراكلینیكی  بیمارستان عبارتند از:
رادیولوژی، سونوگرافی، ماموگرافی، سنجش تراكم استخوان، سنگ شكن كلیه، فیزیوتراپی، ادیومتری(سنجش شنوایی)، اسپیرومتری(تست ریه)، نوار عصب، نوار عضله، نوار مغز، تست ورزش و اكوكاردیوگرافی.
 

iconمعرفی بخش های درمانی

بخش های بستری: جراحي زنان-CCU-داخلي -ICU-ارتوپدي-جراحي عمومي-گوش وحلق وبيني-ارولوژي-قلب-پست پارتوم
بخش های ستاره دار: اتاق عمل اورژانس-تخت زايمان-تختهاي بخش اورژانس-تختهاي تحت نظر اورژانس-ليبر-اتاق عمل-پست پارتوم-همودياليز-
بخش های پاراکلینیک: آزمايشگاه پاتولوژي-آزمايشگاه طبي-آندوسكوپي-اكوكارديوگرافي-خدمات تشخيصي طب هسته اي-داروخانه-راديولوژي-سونوگرافي-ماموگرافي-اسپيرومتري-الكتروميوگرافي-تست ورزش-سنگ شكن
بخش های درمانگاهی: درمانگاه ارولوژي-درمانگاه ENT-درمانگاه ارتوپدي-درمانگاه اطفال-درمانگاه اورژانس-درمانگاه بينايي سنجي-درمانگاه پوست-درمانگاه جراحي عمومي-درمانگاه داخلي مغز و اعصاب-درمانگاه چشم-درمانگاه داخلي-درمانگاه دندانپزشكي-درمانگاه زنان و زايمان-درمانگاه شنوايي سنجي-درمانگاه قلب-تغذيه -درمانگاه گوارش-درمانگاه فيزيوتراپي-كلينيك برست-عفوني-پايگاه بهداشتي--كلينيك درد-روانپزشكي-كلينيك فشار خون-جراحي مغز واعصاب

iconخدمات ويژه

iconکادر درمانی

iconبیمه های طرف قرارداد