بانک اطلاعات بیمارستان های کشور

  

بیمارستان شهيد دكتر لواساني

نوع تخصص: عمومی

بیمارستان دولتی
  • سازمان متبوع: تامین اجتماعی
  • استان: تهران ، شهرستان: تهران
  • منطقه (تهران): منطقه4
  • تلفن: 77316000-77311011-77316001
  • فکس: 77312016-77312014
  • نشانی: تهران، سرخه حصار، انتهاي اتوبان شهيد همت (زين الدين)، اول جاده آبعلي
  • وبسایت: سایت بیمارستان شهيد دكتر لواساني
  • پست الکترونیک: lavasani.hospital@yahoo.com
تماس
  - بیمارستان دولتی

تاریخ ایجاد: 1393/08/26 آخرین ویرایش: 1393/08/29 بازدید: 10486

iconمعرفي بیمارستان شهيد دكتر لواساني

درسال 1336 باغ سرخه حصار كه متعلق به پادشاهان قاجار بود و ناصرالدين شاه درآن باغ ساختمان  دو طبقه اي را براي تفريح و شكار احداث نموده طبق مصوبه مجلس شوراي ملي جهت مداواي بيماران سلي سازمان  بيمه هاي اجتماعي به آن سازمان واگذار مي شود . سازمان ساختمان قديمي را به بيمارستان تبديل نموده و در طول زمان ساختمان هاي ديگري كه به بلوكهاي پنجگانه معروفند بنا مي كند و سپس در محوطه بيمارستان ساختمان 4  طبقه بخشهاي رواني ، ساختمان جراحي توراكس ( جراحي قلب فعلي ) ساختمان براي كودكان سلي ( جراحي و داخلي فعلي ) و بالاخره در سال 1355 ساختمان پذيرش ، اورژانس و آزمايشگاه و بخش داخلي ( آنژيوگرافي ، سي سي يو و بخش داخلي قلب فعلي ) ساخته مي شود .
در سال 1355 مجموعه اين بيمارستان در اختيار وزارت بهداري وقت قرار مي گيرد و اين بيمارستان كه يك بيمارستان ريوي و رواني بود تبديل به يك بيمارستان عمومي و جنرال مي شود .
در سال 1369 كه حسب قانون الزام اين بيمارستان به سازمان تأمين اجتماعي بر مي گردد  بيمارستاني كه از لحاظ ساختماني تشكيلاتي از حيز انتفاع افتاده بود ، با تصميم معاونت درمان وقت سازمان باتوجه نياز به بخش جراحي قلب و سي سي يو پس از بازسازي ساختمانهاي جراحي توراكس و ساختمان پذيرش و بخش داخلي تبديل به بخش هاي جراحي قلب ، سي سي يو ، آنژيوگرافي مي شوند و از  سال 1372 اين مجموعه فعاليت فوق تخصصي خود را به عنوان مركز درمان بيماريهاي قلب آغاز مي نمايد و از آن سال به بعد هر سال راندمان اين مجموعه بيشتر مي شود به طوريكه تا ارديبهشت سال 1382 بيش از 15000 مورد عمل جراحي قلب و تقريباً به همين اندازه نيز آنژيوگرافي ، آنژيوپلاستي و والولوپلاستي در بخش هاي مختلف بيمارستان  انجام شده است . 
در سال 1383  اين بيمارستان شروع به ساخت پاويون آي سي يو و سالن آي سي يو به تعداد 12 تخت و تجهيز ساختمان نمود .
در سال 1387  با افزايش آنژيوپلاستي و والولوپلاستي ، در جوار بخش آنژيوگرافي قبلي ساختمان آنژيوگرافي جديدبا 24 تخت  ساخته شد كه در سال 1391  فعاليت خود را آغاز نمود.   همچنين در سال1387 اقدام به بازسازي دو بخش سي سي يو و پست سي سي يو  با تجهيز دستگاه ها و امكانات مدرن شده و از سال 88 شروع بكار نمود . نمود . در اواخر سال 1390 نسبت به باز سازي اورژانس مطابق با استاندارد روز اقدام و در اواسط سال 1391 مورد بهره برداري قرار گرفت.

iconمعرفی بخش های درمانی

بخش های بستری: CCU2, 3-جراحي عمومي-ICU قلب باز- post ccu 3-داخلي-post ccu 1.2-جراحي قلب-روانپزشكي-post icu-اورژانس-ccu1
بخش های ستاره دار: اتاق عمل سرپايي اورژانس-اتاق عمل قلب-اتاق عمل عمومي
بخش های پاراکلینیک: آزمايشگاه طبي-راديولوژي-سونوگرافي-آندوسكوپي-آنژيوگرافي-الكتروآنسفالوگرافي-داروخانه-اسپيرومتري-اكوكارديوگرافي-تست ورزش-فيزيوتراپي-اتاق شوك-الكتروكارديوگرافي-پاتولوژي
بخش های درمانگاهی: درمانگاه جراحي عمومي-درمانگاه داخلي-درمانگاه فوق تخصصي ـ جراحي قلب-درمانگاه قلب-درمانگاه اعصاب و روان ( روانپزشكي )-درمانگاه ENT-درمانگاه دندانپزشكي-درمانگاه زنان و زايمان-درمانگاه طب كار-درمانگاه قلب اطفال-درمانگاه بيهوشي-متخصص اطفال-فوق تخصص قلب و عروق

iconخدمات ويژه

iconکادر درمانی

iconبیمه های طرف قرارداد