بانک اطلاعات بیمارستان های کشور

  

بیمارستان روانپزشكي نيايش

نوع تخصص: روانپزشکی

بیمارستان دولتی
  • سازمان متبوع: بنیاد شهید و امور ایثارگران
  • استان: تهران ، شهرستان: تهران
  • منطقه (تهران): منطقه2
  • تلفن: 22704122-22079738
  • فکس: 22354849
  • نشانی: انتهاي خيابان سعادت آباد خيابان باغستان يکم خيابان گلستان پلاک 1
تماس
  - بیمارستان دولتی

تاریخ ایجاد: 1393/08/27 آخرین ویرایش: 1393/08/29 بازدید: 4164

iconمعرفي بیمارستان روانپزشكي نيايش

سازمان متبوع: بنياد شهيد و امور ايثارگران نوع فعالیت: درماني
تعداد تخت فعال: 70 نوع تخصص: روانپزشكي

تاريخچه بيمارستان روانپزشکی نیایش

 بیمارستان روان پزشکی نیایش به مساحت 7500 متر مربع در منطقه جغرافیایی شمال تهران واقع در محله سعادت آباد ، بالاتر از میدان کاج ، خیابان دشت بهشت و در مجاورت بیمارستان فوق تخصصی شهید مدرس قرار گرفته است و تاريخچه تاسيس آن به طور اختصار بشرح زير مي باشد :
     معاونت بهداشت و درمان بنیاد مستضعفان و جانبازان وقت درسال 1369 اقدام به تاسیس مراکز تخصصی برای درمان جانبازان نمود. یکی از این مراکز ، مرکز بهداشت روانی ویژه جانبازان اعصاب و روان بود . مرکز بهداشت روانی برای درمان و توانبخشی گروه هدف خود در اواخر سال 1369 مکان فوق را بدلیل مساعد بودن شرایط  آب و هوا و وسعت فضای فیزیکی بعنوان مجتمع بازتوانی جانبازان عصبی – روانی راه اندازي كرد . در آن زمان مجتمع بازتوانی شامل یک ساختمان به مساحت 1200 متر مربع در سه طبقه ، شامل بخشهای درمان ، توانبخشي و پشتيباني بود .
درسال  1379با توجه به سیاست بنیاد مبنی بر ارتقاء سطح خدمات  درمانی ، از وزارت بهداشت  درمان و آموزش پزشکی برای تاسیس بیمارستان یکصد تخت خوابی موافقت اصولی دریافت شد ولیکن به دليل  محدودیت فضای فیزیکی بخش بستري  امكان ايجاد بيش از 70 تخت(جانبازان مزمن) وجود نداشت و عملا تلفیقی از آسایشگاه و بیمارستان منظور می شد . در سال 1384بخش جانبازان  بنیاد مستضعفان و جانبازان از بنياد منفك و با بنیاد شهید ادغام و بنیاد شهید و امور ایثارگران تاسیس شد .
کثرت مراجعه کنندگان به بیمارستان اعم از جانبازان و خانواده شهدا بنياد را برآن داشت بمنظور جوابگویی به گروه هدف و ارتقاء سطح خدمات  ساختمان جدیدی در ضلع جنوبی ساختمان موجود احداث نمايد ، بنابراین بنایی به مساحت 3000 متر مربع و در سه طبقه در سال 1385 شروع و در اردیبهشت 1388 مرکز درمانی جدیدی بنام ((بیمارستان روانپزشکی نیایش)) با ظرفیت اسمي یکصد تخت بستري و با حضور وزیر محترم وقت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی و مسئولین بنیاد افتتاح شد.
 در حال حاضر بیمارستان با 4500 متر مربع زیر بنای درمانی و پشتیبانی و 522 متر مربع پارکینگ  در دو بخش بستری با تعداد 70 تخت بستری با ضریب اشغال تخت بالای 90 درصد مشغول ارائه خدمات به گروه هدف می باشد.

 

iconمعرفی بخش های درمانی

بخش های بستری: بخش1-بخش 2------
بخش های ستاره دار:
بخش های پاراکلینیک: داروخانه
بخش های درمانگاهی: نمايش درماني-درمانگاه كاردرماني-روانشناسي-پرستاري

iconخدمات ويژه

iconکادر درمانی

iconبیمه های طرف قرارداد