بانک اطلاعات بیمارستان های کشور

  

بیمارستان بعثت

نوع تخصص: عمومی

بیمارستان دولتی
  • سازمان متبوع: ارتش
  • استان: تهران ، شهرستان: تهران
  • منطقه (تهران): منطقه15
  • تلفن: 39950
  • نشانی: بزرگراه بسیج، سه راه تختی، بلوار هجرت، بیمارستان بعثت
تماس
  - بیمارستان دولتی

تاریخ ایجاد: 1393/08/27 آخرین ویرایش: 1393/08/29 بازدید: 24407

iconمعرفي بیمارستان بعثت

بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی بعثت نیروی هوایی به عنوان بزرگترین بیمارستان در سطح بیمارستان‌های نیروی مسلح در زمینی به مساحت270000 متر مربع و زیربنای46000 متر مربع در9 طبقه درجنوب شرق تهران واقع شده است. عملیات ساخت این بیمارستان از سال 1350 آغاز و تا سال 1368 به طول انجامید. این بیمارستان از سال 1368 با هدف ارائه خدمات مناسب و سریع به کارکنان شاغل نیروهای مسلح و خانواده آنان و عموم مردم با بهره‌مندی از کارکنان متخصص و مجرب فعالیت خود را آغاز نمود.

 

مشخصات بیمارستان:

در حال حاضر بیمارستان بعثت یکی از مراکز فعال درمانی، آموزشی و پژوهشی با تعداد 600 تخت مصوب و 450 تخت فعال به عنوان یک بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی با گواهینامه ارزشیابی درجه یک تحت نظارت مستمر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ردیف یکی از بزرگترین مراکز درمانی در استان تهران قراردارد. موقعیت جغرافیایی خاص این بیمارستان و سهولت دسترسی به بزرگ راههای جنوب، شرق و جنوب شرقی منجر به پوشش درمانی منطقه وسیعی از کلان شهر تهران و حومه گردیده است.

در این مرکز آموزشی همه ساله دانشجویان رشته‌های پزشکی در سطح عمومی و تخصصی و پیراپزشکی نیز می‌پردازد تحت تعلیم، تربیت و آموزش‌های علوم بالینی قرار می‌گیرند.

پوشش درمانی این بیمارستان بسیار وسیع بوده و بخش اورژانس به صورت شبانه‌روزی با حضور متخصصین طب اورژانس، داخلی، جراحی، بیهوشی در ارائه خدمات درمانی به مراجعه کنندگان فعال است.

 


پلی کلینیک بیمارستان دارای کلینیک های تخصصی:

جراحی عمومی -  ارولوژی - ارتوپدی - جراحی زنان - بیهوشی - درد - اعصاب وروان ومشاوره درمانی - داخلی - نورولوژی - پوست - قلب - اطفال - عمومی – طب‌کار و پایش سلامت - دندانپزشکی - چشم - آنژیوگرافی بالیزر - گوش وحلق وبینی (ENT) - آندوسکوپی (کلونوسکوپی، سیستوسکوپی، سنگ شکن) – وظیفه‌ها میباشد.

 


کلینیک های فوق تخصصی نیز مشتمل بر:

جراحی قلبMINIMAL INVASIVE   (جراحی باتهاجم کم) اعمال جراحی بسته عروقی  (اندووسکولار)توراکس - پلاستیک - نازایی (IVF) - لیزردرمانی - چشم (شبکیه) - غدد - گوارش ( استنت مری، بالون مری) - نفرولوژی - خون - روماتولوژی - روان پزشکی کودک ونوجوان - ترک اعتیاد -  کلینیک آریتمی -  آنژیوپلاستی - الکتروفیزیولوژی - نوزادان - شیمی درمانی - دندانپزشکی تخصصی (ارتودنسی - ایمپلنت - لثه) است.

 


ضمناً پاراکلینیک های تخصصی این مجتمع درمانی شامل:

رادیوتراپی - شتاب دهنده خطی وکبالت درمانی - رادیولوژی (سی تی اسکن معمولی واسپیرال، ام آرآی، سونوگرافی معمولی و داپلر، تراکم استخوان، ماموگرافی و ...) - اسکن قلب - نوارمغزی وعصب وعضله - تست ورزش - اکوکاردیوگرافی معمولی واز راه مری - هولترمانیتورینگ و هولتر فشار خون - شنوایی سنجی - بینایی سنجی -  روانشناسی - کاردرمانی -  آزمایشگاه - طب فیزیکی و توانبخشی می‌باشد.

 


رسیدگی به شکایات

ضمن آرزوی سلامتی برای شما، چنانچه در طول دریافت خدمت با مواردی چون بدرفتاری، کم کاری و سهل انگاری، راهنمایی غیر مسئولانه بیماران جهت مراجعه به مراکز درمانی خصوصی، اشتباهات و خطاهای پزشکی و پرستاری و احیاناً بی توجهی به حفظ موازین شرعی بیماران مواجه شدید، در وهله اول می توانید به مسئول رسیدگی به شکایات بیمارستان یا درمانگاه به صورت مکتوب و یا از طریق فرم موجود در همین صفحه به صورت شبانه روزی شکایت نمایید یا با شماره تلفن 39954343 تماس حاصل نمایید.

 
لیست بیمه های طرف قرارداد
:.

1ـ بیمه ایران

2ـ سازمان بیمه خدمات درمانی

3ـ بیمه سامان

4ـ بیمه پارسیان

5ـ بیمه آتیه سازان

6ـ بیمه معلم

7ـ بیمه آرمان

8ـ بیمه صدا و سیما

9ـ بیمه آسیا

10ـ بیمه البرز

11ـ بیمه کمک رسان (SOS)

 

 

ساعت ملاقات در بیمارستان بعثت از 4-2 بعدازظهر می باشد. (در بعضی از مواقع به صلاحدید مسئول شیفت ممکن است بیماری ممنوع الملاقات شود، لذا خواهشمند است همکاری لازم را مبذول فرمائید)

- حتی الامکان از حضور در بیمارستان و بخش در مواقع خارج از وقت ملاقات بپرهیزید.

- ورود اطفال زیر ۱۲ سال به بخشها حتی در ساعت ملاقات ممنوع می باشد.روال مراجعه پذیرش و ترخیص

 روز قبل از عمل جهت تشکیل پرونده و انجام آزمایشات و … به بیمارستان مراجعه نمایید.

-  جهت تشکیل پرونده وجود شناسنامه ، کارت ملی ، دفترچه بیمه و همراه درجه یک ضروری می باشد.

-  به همراه داشتن کلیه مدارک مربوط به بیماری مانند عکسهای رادیولوژی ، سونوگرافی و نتایج آزمایشگاهی و … الزامی است.

-  بیمار تا زمان خروج از بیمارستان نباید دستبند شناسایی خود را دور بیندازد.

-  ساعت ملاقات در بیمارستان بعثت از ساعت 2-4 بعدازظهر می باشد. (در بعضی از مواقع به صلاحدید مسئول شیفت ممکن است بیماری ممنوع الملاقات شود، لذا خواهشمند است همکاری لازم را مبذول فرمایید.)

-  ورود اطفال زیر ۱۲ سال به بخشها حتی در ساعت ملاقات ممنوع می باشد.

-  کشیدن سیگار در کلیه فضاهای بیمارستان ممنوع می باشد.

-  در بیمارستان بعثت سطل زباله های عفونی و غیر عفونی تفکیک شده است. (زباله عفونی در سطل زرد و زباله غیرعفونی در سطل آبی)

- زباله عفونی : کلیه زباله های آغشته به خون و ترشحات بیمار

-  زباله غیر عفونی : کلیه زباله های معمولی

- از آوردن هر گونه گل و گلدان طبیعی برای بیماران خودداری نمایید.

- در صورت تمایل جهت داشتن همراه ، بایستی همراه و بیمار هم جنس باشند.

- خروج بیماران و نوزادان از بخش بدون اجازه مسئول شیفت ممنوع می باشد.

-  وسایل شخصی اعم از حوله ، مسواک و لباس نوزاد را به همراه داشته باشید.

-  رعایت شئونات و موازین اسلامی در بیمارستان الزامی است.

- شب قبل از عمل دوش گرفته و ناحیه عمل را موزدایی نمائید.

-  در صورت داشتن عضو یا دندان مصنوعی متحرک (سمعک – عینک وغیره…) برداشتن آن قبل ازعمل الزامی است.

-  روز عمل از به همراه داشتن طلا و جواهر و اشیاء فلزی خودداری کنید.

-  در روز عمل آرایش صورت و لاک ناخن نداشته باشید.

- اموال بیمار بایستی ، به همراه وی داده شود و در صورت نداشتن همراه به مسئول بخش سپرده می شود.

-  وسایل شخصی اعم از حوله ، مسواک و لباس نوزاد را به همراه داشته باشید.

- از آوردن قنداق و شیشه و پستانک خودداری نمایید.

 
منشور حقوق بیمار

1-بیمار حق دارد در اسرع وقت درمان و مراقبت مطلوب، مؤثر و همراه با احترام کامل را بدون توجه به عوامل نژادی فرهنگی و مذهبی از گروه درمان انتظار داشته باشد.

۲ ـ بیمار حق دارد محل بستری، پزشک، پرستار و سایر اعضای گروه معالج را در صورت تمایل بشناسد.

۳ ـ بیمار حق دارد در خصوص مراحل تشخیص، درمان و سیر پیشرفت بیماری خود اطلاعات ضروری را شخصاً و یا در صورت تمایل از طریق یکی از وابستگان از پزشک معالج درخواست نماید به طوری که در فوریت‌های پزشکی این امر نباید منجر به تأخیر در ادامه درمان یا تهدید جانی بیمار گردد.

۴ ـ بیمار حق دارد قبل از معاینات و اجرای درمان اطلاعات ضروری در خصوص عوارض احتمالی و یا کاربرد سایر روش‌ها را در حد درک خود از پزشک معالج دریافت و در انتخاب شیوه نهایی درمان مشارکت نماید.

۵ ـ بیمار حق دارد در صورت تمایل شخصی و عدم تهدید سلامتی آحاد جامعه طبق موازین قانونی رضایت شخصی خود از خاتمه درمان را اعلام و یا به دیگر مراکز درمانی مراجعه نماید

۶ ـ بیمار حق دارد جهت حفظ حریم شخصی خود از محرمانه ماندن محتوای پرونده پزشکی، نتایج معاینات و مشاوره‌های بالینی جز در مواردی که براساس وظایف قانونی از گروه معالج استعلام صورت می گیرد اطمینان حاصل نماید.

۷ ـ بیمار حق دارد از رازداری پزشک و دیگر اعضای تیم معالج برخوردار باشد لذا حضور بالینی افرادی که مستقیماً در روند درمان شرکت ندارند موکول به کسب اجازه بیمار خواهد بود.

۸ ـ بیمار حق دارد از دسترسی به پزشک معالج و دیگر اعضای اصلی گروه معالج در طول مدت بستری، انتقال و پس از ترخیص اطمینان حاصل نماید.

۹ ـ بیمار حق دارد با کسب اطلاع کامل از نوع فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی بیمارستان که بر روند سلامتی و درمان او مؤثرند تمایل و رضایت شخصی خود به مشارکت درمانی را اعلام و یا در مراحل مختلف پژوهش از ادامه همکاری خودداری نماید.

۱۰ ـ بیمار حق دارد در صورت ضرورت اعزام و ادامه درمان در سایر مراکز درمانی، قبلاً از مهارت گروه معالج، میزان تعرفه‌ها و پوشش‌ بیمه‌های خدمات در مرکز درمانی مقصد مطلع گردد.

 

منشور اخلاقی رفتاری کارکنان

 ما کارکنان بیمارستان بعثت نهاجا بر این باوریم که همراه با کلیه مدیران و پزشکان خدمتگزار ملت در عرصه درمان و بهداشت می باشیم.

ما اصول رفتاری و ارزش های اخلاقی زیر را باور داشته و برای تحقق و نهادینه شدن آن از هیچ کوششی دریغ نخواهیم نمود:

1- باور به فرهنگ دینی و ملی و پیروزی از آن در گفتار و رفتار خود و در ارتباط با همکاران، پزشکان و بیماران با تأکید بر رعایت تقوا، عدالت، عزت و اعتدال.

2- پای به ارزش های اخلاقی در ارتباطات و تعاملات فردی و سازمانی با توجه به سه اصل صمیمیت، صداقت و صراحت.

3- رعایت احترام، ادب و متانت نسبت به بیماران، همکاران و بویژه پیشکسوتان و پایبندی به فرهنگ نقدپذیری، پاسخگویی، مسئولیت پذیری و اعتماد متقابل.

4- پایبندی به فرهنگ کار و تلاش در عرصه خدمت بهداشت و درمان به مردم و جلب رضایت بیماران، ذینفعان و ارباب رجوع.

5- مشارکت در تصمیم سازی و تصمیم گیری و تشریک مساعی در راستای تحقق اهداف بیمارستان و اجرای برنامه های آن.

6- رعایت و اجرای کامل قوانین، مقررات و ضوابط اداری و پرهیز از هرگونه سوء استفاده از موقعیت شغلی و تبعیض در تعاملات و ارتباطات کاری و حفظ اطلاعات و اسرار سازمانی.

7- التزام به اجرای صحیح و به موقع تعهدات و احساس مسئولیت و تعلق نسبت به حرفه و سازمان و ایجاد توازن بین منافع فردی و سازمانی با اولویت دهی به منافع سازمانی.

8- توجه به جایگاه بیمارستان و رعایت الزامات، ملاحظات، نقشها و مسئولیتهای قانونی در رابطه با کلیه عوامل ذیربط و ذینفعان بیمارستان.

9- ارتقاء و توسعه تجربه و دانش سازمانی به عنوان سرمایه بیمارستان و به اشتراک گذاشتن آن به همکاران، مدیران، پزشکان و کلیه ذینفعان در چارچوب ضوابط بیمارستان.

10- ارزش نهادن به زمان و وقت شناسی در انجام فعالیتها و تعهدات و پاس داشتن حقوق و وقت همکاران، بیماران و ارباب رجوع.

11- رعایت نظم، انضباط و پیراستگی محیط کار و آراستگی پوشش ظاهری مطابق با فرهنگ اسلامی و قوانین بیمارستان

 


ساعت و قوانین ملاقات

ساعت ملاقات در بیمارستان بعثت از 4-2 بعدازظهر می باشد. (در بعضی از مواقع به صلاحدید مسئول شیفت ممکن است بیماری ممنوع الملاقات شود، لذا خواهشمند است همکاری لازم را مبذول فرمائید)

- حتی الامکان از حضور در بیمارستان و بخش در مواقع خارج از وقت ملاقات بپرهیزید.

- ورود اطفال زیر ۱۲ سال به بخشها حتی در ساعت ملاقات ممنوع می باشد.

iconمعرفی بخش های درمانی

بخش های بستری: CCU-ICU جنرال-ICU‌ قلب باز-POST CCU و قلب-تخت نوزادان-جراحي عمومي-داخلي-نورولوژي-روانپزشكي-مسموميت-عفوني-POST آنژيوگرافي-ارتوپدي-اطفال-انكولوژي(راديوتراپي)-جراحي زنان و زايمان-فوق تخصصي ـ جراحي قلب

iconخدمات ويژه

iconکادر درمانی

iconبیمه های طرف قرارداد