بانک اطلاعات بیمارستان های کشور

  

بیمارستان جم

نوع تخصص: عمومی

بیمارستان خصوصی
  • سازمان متبوع: خصوصی
  • استان: تهران ، شهرستان: تهران
  • منطقه (تهران): منطقه6
  • تلفن: 88820091-9
  • فکس: 88303227
  • نشانی: خيابان شهيد مطهري – خ فجر (جم) – بيمارستان جم
  • وبسایت: سایت بیمارستان جم
  • پست الکترونیک: info@jamhospital.ir
تماس
  - بیمارستان خصوصی

تاریخ ایجاد: 1393/08/26 آخرین ویرایش: 1393/09/01 بازدید: 1189

iconمعرفي بیمارستان جم

تاریخچه بیمارستان

 


تــــــــــاریخـــچــه بیمارستان فوق تخصصی جم تهران:

در اواسط دهه 40 خورشيدي با پيشرفت علم پزشكي و توسعه دانشگاههاي كشور از سويي و تبادل روز افزون اطلاعات و بازگشت پزشكان تحصيل كرده در خارج به ميهن از سوي ديگر ، نياز به راه اندازي مراكز پزشكي نوين با فن آوري بروز و پيشرفته بيش از پيش احساس مي شد .
بيمارستانهاي خصوصي دهه چهل به سبك بيمارستانهاي دهه 20 ساخته شده بودند و براستي با بيمارستانهاي دولتي تفاوت چنداني نداشتند . اتاقهاي عمل بسيار ساده و بدون تجهيزات خاص و اتاق بيماران نيز در نهايت سادگي ساخته شده بود . بيشتر اين بيمارستانها با سرمايه خصوصي يك يا چند نفر معدود بنيان نهاده شده بود و بدين سان سرمايه گذاري قابل ملاحظه اي برا ي تجهيزات در نظر گرفته نشده بود.

براي مثال متخصص بيهوشي بعنوان ارائه دهنده تخصصي نوپا ناگزير به حمل دستگاههاي بيهوشي از بيمارستاني به بيمارستان ديگر در صندوق اتومبيل خود بود .
در سالهاي مياني 40 اساتيد نامداري همچون پروفسور حسن هاشميان و پروفسور ابراهيم سميعي به تشويق دكتر عبداله عليخاني بر آن شدند تا با تأسيس گروه پزشكان جم بيمارستاني نو با فن آوري بروز و پيشرفته بنيان گذارند .
پس از بررسي هاي لازم درنزديكي تپه هاي عباس آباد و در مجاورت خيابان تازه احداث شده تخت طاووس زميني به مساحت تقريبي 4000 مترمربع خريداري شد . بدين ترتيب مأموريت ساخت بيمارستان به شركت مهندسي گروه چهار و مسئوليت نظارت بر انجام امور به آقايان دكتر موحدي ، دكتر عليخاني و دكتر فرين محول گرديد اين گروه جوان و نوآور ، نقشه اي زيبا و كارآمد براي ساخت بيمارستان تهيه نمودند و در شهريور سال 1347 كلنگ احداث بيمارستان توسط زنده يادان پروفسور حسن هاشميان و پروفسور ابراهيم سميعي به زمين زده شد .
كار احداث بيمارستان در سال 1349 پايان گرفت و بيمارستان جم با زيربناي 9000 متر مربع و دارا بودن 128 تخت بستري و 3 اتاق عمل پيشرفته و مجهز به پيشرفته ترين دستگاههاي راديولوژي و تجهيزات قلبي در سال 1350 به بهره برداري رسيد .به كوشش مرحوم دكتر صادق نظام مافي بيمارستان جم نخستين بيمارستان خصوصي تهران بود كه مجهز به دستگاه راديوايزوتوپ گرديد و بدين ترتيب امكان بررسي بيماريهاي تيروئيد كه در ايران بسيار شايع بود ميسر گرديد .
با گذشت زماني كوتاه شمار ديگري از پزشكان بنام تهران نيز به هسته اصلي بيمارستان جم پيوستند و بدين سان در اوايل دهه 50 گروهي از پزشكان بنام و خوش نام در محيطي نو و مجهز در بيمارستان جم شروع به فعاليت نمودند و بيمارستان جم از شهرت بسزايي برخوردار گرديد .
بزرگاني كه پايه هاي استوار بيمارستان جم را پي نهادند همواره قداست درمان آلام بيماران را باور داشتند و از آغاز كار رعايت حال بيماران و دوري از هر گونه اجحاف بر آنان را سر لوحه كار خود قراردادند .اينك نيز رمز موفقيت بيمارستان جم پس از قريب به نيم قرن تلاش بي وقفه و پيشرفت روز افزون همانا ارج نهادن به بيماران و دوري از اجحاف به آنان مي باشد .
امروز پزشكان بيمارستان جم خرسندند كه به پيروي از بنيانگذاران بيمارستان جم و اقتدا به خصلت نيكوي آن بزرگان به ارائه خدمت به بيماران مي پردازند .


iconمعرفی بخش های درمانی

بخش های بستری: جراحي زنان و زايمان-داخلي1-داخلي 2-جراحي 2-جراحي1-ICU OH-نوزادان-CCU-ICU جنرال-جراحي توراكس-پست پارتوم-ارتوپدي-اطفال-انكولوژي-پوست-جراحي عمومي-قلب و عروق-عفوني-جراحي ترميمي-جراحي فك و صورت-داخلي كبد و گوارش-داخلي كليه-جراحي قلب-روانپزشكي-داخلي روماتولوژي-داخلي ريه-ENT-چشم-داخلي-داخلي اعصاب-جراحي عروق-داخلي غدد-ارولو‍‍ژي-جراحي مغز و اعصاب
بخش های ستاره دار: اتاق عمل-دياليز-تختهاي تحت نظر اورژانس-شيمي درماني-پست پارتوم-ليبر-زايمان
بخش های پاراکلینیک: آزمايشگاه طبي-آندوسكوپي-اكوكارديوگرافي-تست ورزش-خدمات تشخيصي طب هسته اي-راديولوژي-سونوگرافي-ماموگرافي-آن‍ژيوگرافي-الكتروميو گرافي-سي تي اسكن-كولونوسكپي-الكتروكارديوگرافي-NST
بخش های درمانگاهی: درمانگاه ارولوژي-درمانگاه ENT-درمانگاه ارتوپدي-درمانگاه اطفال-درمانگاه انكولوژي-درمانگاه چشم-درمانگاه داخلي-درمانگاه زنان و زايمان-درمانگاه فيزيوتراپي-درمانگاه شنوايي سنجي-درمانگاه جراحي عمومي-درمانگاه جراحي مغز و اعصاب-درمانگاه پوست-درمانگاه جراحي ترميمي-درمانگاه عفوني-درمانگاه داخلي مغز و اعصاب-درمانگاه گوارش-درمانگاه نفرولوژي-درمانگاه داخلي غدد-درمانگاه قلب و عروق-درمانگاه جراحي قلب و عروق-درمانگاه مامايي-درمانگاه اورژانس-دندانپزشكي-جراحي فك و صورت-داخلي ريه-اعصاب و روان

iconخدمات ويژه

iconکادر درمانی

iconبیمه های طرف قرارداد